nafukovací katamarán

SVĚTOVĚ NEJOBLÍBENĚJŠÍ SKLÁDACÍ PLACHETNICE, KTERÁ SE VEJDE DO VAŠEHO AUTA

minicat guppy

 • GUPPY
  • Rychlá a snadná montáž bez kotvících lan
  • 3 dílný kompozitový stěžeň
  • Rám a trampolína trvale připevněné k plovákům
  • Odolné kýlové ploutve z polypropylenu
  • Plachta 4,5 m2 ( bez kosatky)
  • Vysoký důraz na stabilitu a bezpečnost
  • Snadné ovládání – ideální i pro děti

  MINICAT Guppy je nejmenší model a vyniká svojí jednoduchostí a rychlostí montáže. Rám a trampolína jsou trvale připevněné k plovákům, kompozitový stěžeň je jednoduše upevněn bez kotevních lan … díky tomu můžete vyplout již za 10 minut.

  Předností Guppy je zejména nízká hmotnost (27 kg), snadné ovládání, vysoká stabilita a bezpečnost. Absence nerezových lan kotvících stěžeň, předchází možnosti úrazu. V případě náhlého silného poryvu větru, kompozitový stěžeň svojí pružností brání převrácení lodě. To z Guppy dělá ideální loď pro začátečníky, rekreační jachtaře i pro výuku dětí.

  Guppy ale současně nabízí i dostatek výkonu pro sportovní plavbu a spoustu legrace.

CENA: 94 000,- Kč

technické detaily

délka 3000 mm
šířka 1500 mm
výška stěžně 4150 mm
hmotnost 27 kg
průměr plováků 390 mm
plachta 4,5 m2
trampolína 1600x1450 mm
rozměry tašky 1650x300x300 mm
konstrukční kategorie ‘D’
nosnost 240 kg
počet osob 2
doba montáže 10-15 min.

design

Guppy je určena hlavně pro mladé začínající jachtaře, a proto bylo důležité, aby montáž lodi i její ovládání bylo maximálně jednoduché a intuitivní. Vytvořili jsme proto zcela nové technické řešení konstrukce, které tyto požadavky splňuje. Výsledkem je mimořádně nízká hmotnost a maximální zjednodušení a zrychlení montáže.

RÁM

Hlavním prvkem konstrukce Guppy je hliníkový středový rám. Ten se připevňuje k příčným rámovým trubkám, trvale připevněným k plovákům. Ty vymezují přesnou polohu plováků a zároveň je k nim upevněna trampolína. Trampolína je vyrobena z pevné poplastované tkaniny a je trvale připevněna k plovákům. K zadní části rámu se upevňuje kormidlo. Všechny části rámu jsou vyrobeny z hliníku a jsou opatřeny práškovou barvou.

PLOVÁKY

Guppy je vybavena dvěma nafukovacími plováky o délce 3,0 m průměru 39 cm. Plováky jsou vyrobeny z vyztuženého Heytexu 5509. Jedná se o vysoce kvalitní materiál vyrobený v Německu a je určený k výrobě raftů a lodí na divokou vodu. Vyniká vysokou odolností proti oděru a opotřebení. Plováky jsou jednokomorové a provozní tlak je 0,25 MPa.
Na každém plováku jsou madla pro snadnou manipulaci a pro snadnější vylézání z vody na loď.

KÝLOVÉ PLOUTVE

Abyste si mohli plně užít plavbu na Guppy, musíte mít loď plně pod kontrolou. Je důležité minimalizovat „boční splouvání“, zejména při plavbě proti větru. Proto jsou na spodní straně plováků odnímatelné kýlové ploutve. Jejich tvar zajišťuje dostatečnou směrovou stabilitu a zároveň dovolují plavit se i v mělkých vodách, nebo blízko u břehu, bez rizika poničení.

STĚŽEŇ

Stejně jako u ostatních modelů MINICAT je stěžeň na Guppy skládací a je složen ze tří dílů. Profil stěžně je kruhový a plachta je natažená na stěžni. Délka smontovaného stěžně je 4150 mm. Stěžeň je kompozitový.

PLACHTA

Guppy je osazena jednou plachtou – bez kosatky, pro snadné ovládání. Celková plocha plachty je 4,5 m2 a je vyrobena z Dakronu od společnosti Dimension Polyant. Konstrukce plachty je celospirová – bez ráhna. Pro lepší výhled a bezpečnost při plavbě je v plachtě průhledné okno.

KORMIDLO

Kormidlo se připevňuje ke středové části rámu pomocí jednoho čepu. Konstrukce kormidla dovoluje jeho zvednutí v rozmezí úhlu 90 stupňů. Poloha kormidla se aretuje v záseku s automatickým bezpečnostním odpojením, takže nehrozí poničení kormidla při plavbě u břehu. Součástí kormidelní páky je i její prodloužení - „pína“. Ta je na plastovém kloubu umožňující pohyb do všech směrů.

KOVÁNÍ

Stejně jako u všech ostatních modelů MINICAT, jsou i na Guppy použité špičkové komponenty od společností Ronstan, Seasure, Clamcleat a Suco.

montážní video

katalogy ke stažení

nejprodávanější příslušenství

Acc Guppy 1
minicat catamaran logo
Acc Guppy 2
minicat catamaran logo
Acc Guppy 3
minicat catamaran logo
Acc Guppy 4
minicat catamaran logo

galerie minicat guppy

Guppy Detail1
minicat catamaran logo
Guppy Detail2
minicat catamaran logo
Guppy 7
minicat catamaran logo
Guppy 9
minicat catamaran logo
 03A2268 Tim Rice
minicat catamaran logo
DJI 0985 Tim Rice
minicat catamaran logo
MinicatGuppy 0002
minicat catamaran logo
MinicatFunFestival2022 DSC1246 0214
minicat catamaran logo
MinicatFunFestival2022 DSC1782 0312
minicat catamaran logo
Guppy 3
minicat catamaran logo
Guppy 2
minicat catamaran logo
MinicatFunFestival2022 DSC1333 0228
minicat catamaran logo
MinicatFunFestival2022 DSC1351 0231
minicat catamaran logo
MinicatFunFestival2022 DSC1250 0217
minicat catamaran logo
MinicatFunFestival2022 DSC1247 0215
minicat catamaran logo
MinicatFunFestival2022 DSC1231 0211
minicat catamaran logo