MINICAT

minicat 420 EVOQUE

Speciální karbonová edice pro vyznavače nejen skvělé jízdy, ale i jedinečného stylu. Loď technicky vychází z verze Emotion, je zde ale ve velké míře uplatněn karbon a design lodi je doladěn množstvím přepracovaných detailů.

minicat 420 EVOQUE
 

Detail lodi

minicat420evoque3

Jednoduše mimořádný. To byl cíl při vývoji této lodi. Rozbuší Vám srdce už při prvním pohledu na její moderní dynamický design, stejně jako při skvělé divoké jízdě po jednom plováku. Je určen pro milovníky adrenalinu a skvělých sportovních zážitků, ale i jedinečného a osobitého stylu. Je pro ty, co žádají to nejlepší.

Minicat 420 Evogue konstrukčně vychází z verze Emotion, ale rozdíl je patrný už na první pohled. Četné použití karbonových dílů a přepracování mnoha drobných detailů, to loď posouvá opět o stupínek výš. Rozdílů je mnoho. Nejvýraznější je odlišná barevná kombinace plachet s převládající černou barvou. Je zde karbonové ráhno, karbonový bowsprit (středová trubka před stěžněm), karbonové kormidlo s karbonovou kormidelní pákou. Stěžeň je v černém matném laku, stejně jako rám trampolíny. I na samotné trampolíně je několik změn, jako je vyšité logo, apd. Samozřejmě i tento model je sbalený ve dvou taškách o rozměrech 175 x 30 x 30 cm, které bez problémů naložíte na střechu, nebo do kufru osobního auta.

ROZMĚRY A BARVY

TECHNICKÉ DETAILY A BENEFITY

Lano před kosatkouLano před kosatkou
Toto řešení je velmi praktické hlavně při stavbě lodi – zejména při silnějším větru. Umožňuje sestavit celou loď bez kosatky a tu pak vytáhnout nakonec, stejně jako hlavní plachtu. Kosatka má samozřejmě rolfok, takže se dá pohodlně navíjet.
KikingKiking
Jsou zde použity velmi kvalitní zdvojené kladky, takže plachtu je možné více a přesněji napnout.
Nastavení stěžněNastavení stěžně
Běžnou součástí závodních lodí je nastavitelná délka lan kotvící stěžeň – vantů. Provádí se to tzv. žebříčky, a cílem je možnost optimálního náklonu stěžně a tím vyvážení celé lodi. Tento prvek nechybí ani zde.
KormidloKormidlo
Celý kormidelní systém je pro verzi Emotion a Evoque navržen zcela nový. Je konstruován pro vyšší rychlost. Kormidlo je užší a přední náběžná hrana je posunuta více vpředu. Tím je dosaženo lehčího a citlivějšího ovládání při vyšší rychlosti. U verze Instinct je kormidlo citlivější při nižší rychlosti, ale při vyšších rychlostech vyžaduje ovládání více energie.
Kormidlo je standardně dodávané v karbonovém provedení.
Otěže hlavní plachtyOtěže hlavní plachty
Kladka se zásekem není upevněna přímo na kormidelní páce, stejně jako u verze Instinct, ale na laně, které je ukotveno k okraji rámu. Důvodem je velká síla působení plachty, která by na hliníkové páce mohla způsobit uvolnění nýtů.
TrampolínaTrampolína
Šikmo našité popruhy vyztužují trampolínu v nejexponovanějších místech. Krom toho je v přední části gumová mřížka k upevnění předmětů. Použité plastové prvky jsou zde nahrazeny kovovými.
Na středovém popruhu je nově výšivka s logem 420 Evoque
Koncovka ráhnaKoncovka ráhna
Velmi jednoduchým a účinným způsobem je řešené napínání plachty. Sami tak můžete nastavit hloubku “břicha” plachty a pohrávat si tak s optimálním profilem a účinností plachty.

GALERIE

VIDEO MONTÁŽE

PŘÍRUČKA UŽIVATELE

 

User Guide 420 Evoque (PDF 1,9 MB)
 
 

© Martin Horák - MINICAT 2006-2017 / All rights reserved