MINICAT

minicat 420 EMOTION

Ryze sportovní loď, stvořená pro radost z rychlé jízdy a adrenalinu. Nabízí opravdový sportovní zážitek na vodě. Inovované technické řešení se spoustou praktických a účinných prvků má za úkol jediné – maximální výkon. I opravdoví odborníci ocení technické provedení a parametry lodi. Stejně jako verze Instinct, je i verze Emotion složená ve dvou taškách.

minicat 420 EMOTION
 

Detail lodi

Minicat 420 Emotion – je konstruován, jako seriózní sportovní loď, na rozdíl od verzí Instinct a Easy, které jsou koncipovány více rekreačně. Nejviditelnějším prvkem je průhledná monofilová hlavní plachta. U verze Instinct, je ráhno umístěné výše v plachtě, v tunelu. To je velmi dobrý bezpečnostní prvek, zejména při plavbě s dětmi, protože nedojde k úrazu hlavy. Účinnost plachty je tím ale snížena, protože ráhno narušuje účinný profil plachty. Naproti tomu u verze Emotion, je ráhno umístěné níže pod plachtou, stejně jako u klasických závodních lodí a účinnost plachty je tak vyšší. I samotný materiál plachty je odlišný. Je zde použit transparentní monofilm, který je v porovnání s Dacronem mnohem méně flexibilní, což je v tomto případě výhodou. Tento materiál se hojně využívá například na plachty surfů, ale i plachetnic.

Verze Emotion se liší i v mnoha dalších technických prvcích a detailech, které jsou popsány níže. Samozřejmě i tento model je sbalený ve dvou taškách o rozměrech 175 x 30 x 30 cm, které bez problémů naložíte na střechu, nebo do kufru osobního auta.

ROZMĚRY A BARVY

 

TECHNICKÉ DETAILY A BENEFITY

 
Lano před kosatkouLano před kosatkou
Toto řešení je velmi praktické hlavně při stavbě lodi – zejména při silnějším větru. Umožňuje sestavit celou loď bez kosatky a tu pak vytáhnout nakonec, stejně jako hlavní plachtu. Kosatka má samozřejmě rolfok, takže se dá pohodlně navíjet.
KikingKiking
Jsou zde použity velmi kvalitní zdvojené kladky, takže plachtu je možné více a přesněji napnout.
Nastavení stěžněNastavení stěžně
Běžnou součástí závodních lodí je nastavitelná délka lan kotvící stěžeň – vantů. Provádí se to tzv. žebříčky, a cílem je možnost optimálního náklonu stěžně a tím vyvážení celé lodi. Tento prvek nechybí ani zde.
KormidloKormidlo
Celý kormidelní systém je pro verzi Emotion navržen zcela nový. Je konstruován pro vyšší rychlost. Kormidlo je užší a přední náběžná hrana je posunuta více vpředu. Tím je dosaženo lehčího a citlivějšího ovládání při vyšší rychlosti. U verze Instinct je kormidlo citlivější při nižší rychlosti, ale při vyšších rychlostech vyžaduje ovládání více energie.
Kormidlo je standardně dodávané v bílé barvě, nebo na přání v karbonovém provedení.
OtěžeOtěže hlavní plachty
Kladka se zásekem není upevněna přímo na kormidelní páce, stejně jako u verze Instinct, ale na laně, které je ukotveno k okraji rámu. Důvodem je velká síla působení plachty, která by na hliníkové páce mohla způsobit uvolnění nýtů.
TrampolínaTrampolína
I na trampolínu jsou kladeny zvýšené nároky, proto i ona doznala viditelných změn. Rozdíl je zřejmý na první pohled. Šikmo našité popruhy vyztužují trampolínu v nejexponovanějších místech. Krom toho je v přední části gumová mřížka k upevnění předmětů. Použité plastové prvky jsou zde nahrazeny kovovými.
KoncovkaKoncovka ráhna
Velmi jednoduchým a účinným způsobem je řešené napínání plachty. Sami tak můžete nastavit hloubku “břicha” plachty a pohrávat si tak s optimálním profilem a účinností plachty.

VIDEO MONTÁŽE

 

PŘÍRUČKA UŽIVATELE

 

User Guide 420 Emotion (PDF 2,0 MB)
 
 

© Martin Horák - MINICAT 2006-2017 / All rights reserved