MINICAT

minicat 420 EASY / INSTINCT

Vyniká velmi jednoduchým ovládáním a skvělými plavebními vlastnostmi. Díky tomu je ideální pro začínající jachtaře ale nadchne i profesionály. Je to opravdová sportovní plachetnice, která je složená ve dvou taškách o rozměrech 1750 x 300 x 300 mm.

minicat 420 EASY / INSTINCT
 

Detail lodiDetail lodi

Nadchne každého – začátečníky snadným ovládáním, sportovce a jachtaře svým potenciálem, i celou rodinu maximální bezpečností a pohodlím, které nabízí. Minicat 420 je skládací katamarán pro 4 osoby. Díky nafukovacím plovákům a promyšlené konstrukci, ho snadno složíte do dvou tašek o rozměrech 175 x 30 x 30 cm. Ty lehce naložíte na střechu, nebo do kufru vašeho auta. Celá loď váží pouze 44 kg, takže odpadá mnoho problémů například s přepravou. Nemusíte mít žádný vozík za auto, který komplikuje cestování. Jednoduše vezmete tašky a jdete.

Sestavení celé lodi zvládne jeden člověk bez použití nářadí za cca 30 minut. Díky tomu můžete vyrazit k vodě kdykoli máte zrovna čas. Klidně můžete jet sami, protože montáž, přemístění i plavbu zvládne jeden člověk, bez cizí pomoci.

Velký výtlak, stabilita dvou plováků a rozměrná trampolína – díky tomu je Minicat 420 ideální pro pohodovou plavbu s celou rodinou, stejně tak jako pro výuku dětí a začínajících jachtařů. Ale i vyznavači opravdové sportovní jízdy a adrenalinu si přijdou na své! K provozování Minicatu 420 nepotřebujete žádné oprávnění. S Minicatem 420 vám odpadají všechny obvyklé nepříjemné starosti s kotvením, pravidelnou údržbou, přepravou, atd, pouze si užíváte skvělou zábavu. Stačí jen nafouknout a vyjet. Po sezóně jednoduše uložíte tašky doma ve sklepě nebo garáži. Minicat je totiž stvořen pro zábavu.

ROZMĚRY A BARVY

TECHNICKÉ DETAILY A BENEFITY

Rám a palubaRÁM A PALUBA
Rám katamaránu, ke kterému jsou připevněny plováky je vyroben z profilů z hliníkové slitiny. Navržen je s ohledem na vysokou tuhost a zároveň na rychlou a snadnou montáž a demontáž. Výplň rámu – trampolínu tvoří pevná plastová textilie. Díly rámu jsou povrchově ošetřeny práškovou barvou – komaxitem. Rám je připevněn k plovákům pomocí přivařených “praporků”, které se zasouvají do kapes na plovácích.
PlachtyPLACHTY
Katamarán je standardně osazen hlavní plachtou a kosatkou. Celková plocha plachet činí 9,7 m2 (hlavní plachta 6,5 m2, kosatka 3,2 m2). K výrobě je používán materiál Dakron od firmy Dimension Polyant o gramáži 175 – 240 g/m2. V hlavní plachtě i kosatce je průhledné okno zvyšující přehled a bezpečnost při plavbě.
StěžeňSTĚŽEŇ
Jako všechny delší části katamaránu je i stěžeň skládací a je sestaven celkem ze tří stejně dlouhých dílů, které lze velmi jednoduše vzájemně spojit v jeden celek. Délka stěžně ve složeném stavu je 5050 mm. U obou typů je stěžeň z hliníkové slitiny, aerodynamického kapkovitého profilu, povrchově upravený práškovou barvou.
KormidloKORMIDLO
Katamarán MiniCat 420 je osazen jedním kormidlem v ose lodi, připevněném k rámu. Konstrukce kormidla umožňuje jeho sklopení v rozmezí úhlu 90 st., tzn.že u břehu nebo v mělkých vodách nehrozí jeho poškození. Díky aretaci lze kormidlo snadno zajistit v obou krajních polohách. Automatický zásek, odjistí lano kormidla, pokud najedete s lodí na mělčinu a zabraňuje tak jeho zničení. Kormidlo je laminátové od specializované firmy Comlet (epoxi systém). Standardně je dodávané v bílé barvě, nebo na přání v karbonovém provedení.
PlovákyPLOVÁKY
Katamarán je osazen dvěma nafukovacími plováky o délce 4,2 m a průměru 45 cm. Velký důraz byl kladen na maximální kvalitu použitých materiálů. K výrobě se používá vyztužený materiál Valmex, vysoce odolný proti proražení a otěru. Tento materiál i technologie výroby byly převzaty z výroby nafukovacích člunů na divokou vodu.
Oba plováky jsou jednokomorové a výtlak každého z nich je 530 Kg. Provozní tlak je 0,25 MPa
Kýlové ploutveKÝLOVÉ PLOUTVE
Skvělou plavbu a vynikající zábavu zažijete pouze s lodí, kterou máte zcela pod kontrolou a která má výborné plavební vlastnosti. Důležité je především minimalizovat splouvání, což je důležité především při plavbě proti větru. K dosažení optimálních vlastností byly zkonstruovány 2 kýlové ploutve připevněné k oběma plovákům. Jejich nízký a podélný tvar vytváří dostatečnou plochu a navíc umožňuje s lodí připlout blízko břehu bez rizika poškození. Ploutve jsou vyrobeny z UV odolného polypropylenu a zároveň plní funkci vynikající ochrany plováků proti prodření.

VIDEO MONTÁŽE

PŘÍRUČKA UŽIVATELE

 

User Guide 420 Instinct (PDF 2,0 MB)
 
 

© Martin Horák - MINICAT 2006-2017 / All rights reserved