MINICAT

minicat 310 STANDARD / SUPER / SPORT

Je to malá, lehká ale plnohodnotná plachetnice. Kompletně složená v jedné tašce, kterou pohodlně naložíte do kufru malého osobního auta. Stačí naložit tašku a jet. Je to skutečně nejsnazší cesta k jachtingu.V nabídce jsou 3 modely STANDARD, SUPER a SPORT v 5-ti barevných verzích.

minicat 310 STANDARD / SUPER / SPORT
 

Detail lodiDetail lodiDetail lodi

Jde o unikátní plachetnici – katamarán s nafukovacími plováky, který se řadí k nejmenším běžně dostupným plavidlům na trhu. Tato malá, lehká, leč plnohodnotná plachetnice pro dvě osoby, se skládací konstrukcí se vejde do jedné tašky o rozměrech 1350 x 300 x 400 mm. Nepotřebujete tak žádný přívěs, který Vám komplikuje cestování. Jednoduše naložíte tašku do kufru auta a jedete. Všem milovníkům jachtingu, lodí a vodních sportů se tak nabízí jedinečná možnost opatřit si vlastní plachetnici za přijatelných finančních podmínek a s minimálními nároky na skladování. Jedná se o plachetnici, se kterou lze trávit volný čas na dovolené u moře, stejně tak jako o víkendu na blízkém jezeře.

Sestavení lodi je více než snadné. Tašku sami přinesete až k vodě, takže nejste odkázáni na příjezdové cesty. Důmyslná konstrukce je řešena tak, že montáž celé lodi zvládne jeden člověk bez použití nářadí za pouhých cca 25 minut, doba rozložení je pak ještě kratší. Díky tomu můžete vyjet k vodě třeba jen na nedělní odpoledne.

Výbornými plavebními vlastnostmi a velmi snadným ovládáním si Minicat získává srdce mladých začínajících jachtařů včetně dětí ale i starších zkušených jachtařů. S Minicatem Vám navíc odpadají i všechny starosti s uskladněním lodi mimo sezónu. Tašku snadno uložíte do skříně, garáže, sklepa apd, takže ani nevíte že ji máte.

ROZMĚRY A BARVY

TECHNICKÉ DETAILY A BENEFITY

Rám a palubaPalubaRÁM A PALUBA
Rám katamaránu, ke kterému jsou připevněny plováky je vyroben z profilů z hliníkové slitiny. Navržen je s ohledem na vysokou tuhost a zároveň na rychlou a snadnou montáž a demontáž. Výplň rámu – trampolínu tvoří pevná plastová textilie.
Celý rám je řešen tak, aby umožňoval pohodlný posed při plavbě. Rám je k plovákům připevněn pomocí popruhů. V krajních částech se do dílů kolmo zasouvají příčné trubky, vymezující přesnou vzdálenost a polohu obou plováků vůči sobě. Dvoudílná textilní trampolína tvoří pevnou výplň rámu a zároveň i tento rám spojuje. Provlečením a stažením provazu oběma díly trampolíny dojde k jejímu vypnutí a současně ke stažení celého rámu, který již není nutné dále zajišťovat (např. šroubovými spoji apd.)
Ze spodní strany rámu je přes vymezující podložky připevněna v podélném směru středová trubka. K této středové trubce se v zadní části připevňuje „kniha“ s kormidlem a v přední části je ukotvené nerezové lano zajišťující polohu stěžně a uchycena kosatka.
PlovákyPLOVÁKY
Katamarán je osazen dvěma nafukovacími plováky o délce 3,1m a průměru 33 cm. Velký důraz byl kladen na maximální kvalitu použitých materiálů. K výrobě se používá vyztužený materiál Valmex, vysoce odolný proti proražení a otěru. Tento materiál i technologie výroby byly převzaty z výroby raftů na divokou vodu.
Oba plováky jsou jednokomorové a výtlak každého z nich je 180 Kg. Dohromady pak vytvářejí nosnost celého katamaránu 235 Kg.
KÝLOVÉ PLOUTVE
Skvělou plavbu a vynikající zábavu zažijete pouze s lodí, kterou máte zcela pod kontrolou a která má výborné plavební vlastnosti. Důležité je především minimalizovat splouvání, což je důležité především při plavbě proti větru. K dosažení optimálních vlastností byly zkonstruovány 2 kýlové ploutve připevněné k oběma plovákům. Jejich nízký a podélný tvar vytváří dostatečnou plochu a navíc umožňuje s lodí připlout blízko břehu bez rizika poškození. Ploutve jsou vyrobeny z UV odolného polypropylenu a zároveň plní funkci vynikající ochrany plováků proti prodření.
StěžeňSTĚŽEŇJako všechny delší části katamaránu je i stěžeň skládací a je sestaven celkem ze tří stejně dlouhých dílů, které lze velmi jednoduše vzájemně spojit v jeden celek. Délka stěžně ve složeném stavu je 3800 mm. U všech typů je stěžeň z hliníkové slitiny, aerodynamického kapkovitého profilu, povrchově upravený práškovou barvou v černém odstínu.
PlachtyPLACHTYKatamarán je standardně osazen hlavní plachtou a kosatkou. Celková plocha plachet činí 5,15 m2 (hlavní plachta 3,75 m2, kosatka 1,4 m2). K výrobě je používán materiál Dakron od firmy Dimension Polyant o gramáži 175 g/m2.
Konstrukce hlavní plachty je celospirová tzn. bez ráhna. V plachtě je celkem 6 plochých spir. U verze Sport je kosatka navíc vybavena rolfokem.
KormidloKORMIDLO
Katamarán Minicat je osazen jedním kormidlem v ose lodi, připevněném ke středové podélné trubce. Konstrukce kormidla umožňuje jeho sklopení v rozmezí úhlu 90 st., tzn.že u břehu nebo v mělkých vodách nehrozí jeho poškození. Díky aretaci lze kormidlo snadno zajistit v obou krajních polohách. Kormidlo je laminátové od specializované firmy Comlet (epoxi systém).

VIDEO MONTÁŽE

© Martin Horák - MINICAT 2006-2017 / All rights reserved